Kotły zgazowujące na drewno z ręcznym ładowaniem

Kocioł na drewno H4EKO-D MAX 55kw
Kocioł na drewno H4EKO D

Kocioł na drewno H4EKO D

Kocioł na drewno H4EKO-D MAX 55kw
Kocioł na drewno z ładowaniem ręcznym OPOP H4EKO D product line

Kocioł na drewno H4EKO D z ładowaniem ręcznym

Kocioł zgazowujący drewno z ręcznym ładowaniem ma sprawność do 90,2%, jest przyjazny dla środowiska i ma niewielki rozmiar, ale dużą komorę ładunkową.

Paliwo: Suche drewno
Moce
16 kW
20 kW
25 kW

Jego wysokość to 96,4 cm, szerokość 49,8 cm i głębokość 108,5 cm przy mocy 16 kW. Kocioł sprawnie ogrzeje dom jednorodzinny, ale wybór odpowiedniej mocy kotła zostaw fachowcowi, czyli firmie montażowej, która zamówi i zamontuje kocioł za Ciebie.
Łatwy w obsłudze.

Kocioł zgazowujący drewno przeznaczony jest do spalania dużych kawałków drewna i posiada dużą komorę załadowczą, dzięki czemu nie trzeba doń zbyt często dokładać
Jeśli zamontujesz zasobnik ciepła, częstotliwość ładowania ulegnie dalszemu zmniejszeniu.

Kocioł jest łatwy w utrzymaniu dzięki wygodnemu dostępowi do wymiennika. (Więcej o konserwacji kotła przeczytasz w artykule „Jak czyścić kocioł na paliwo stałe”).
Kocioł może być sterowany za pomocą czujnika temperatury zewnętrznej, aby skompensować różnice temperatur, a temperatura w domu była stabilna.

Kocioł zawiera układ chłodzenia, który zabezpiecza kocioł przed przegrzaniem. W przypadku zbyt wysokiej temperatury wody w kotle otwiera się zawór, który wypuszcza zimną wodę z wodociągu do pętli chłodzącej i schładza kocioł.
Przyjazny naturze, Twojemu portfelowi i Twojemu czasowi
Drewno to odnawialne źródło energii, a jego zapach nasyci Twój dom.

Miłośnicy drewna mówią, że ciepło z niego płynące jest „cieplejsze i bardziej pachnące”.
Ma niskie zużycie drewna i dużą komorę załadowczą, dzięki czemu nie trzeba go zbyt często ładować.
Nasz kocioł zgazowujący może lepiej spalać niechciane opary podczas spalania, dzięki czemu uwalnia ich mniej do powietrza. Jest również zaprojektowany do spalania, wychwytywania i uwalniania minimum pyłu do atmosfery.
Zalicza się do 5 klasy emisyjnej, spełnia ekoprojekt i istnieje możliwość uzyskania nań dotacji .

Kocioł ma wysoką trwałość
W kotle zastosowano elementy elektroniczne o wieloletniej trwałości.

Gwarancja 5 lat w przypadku montażu kotła przez przeszkoloną firmę montażową zgodnie z instrukcją obsługi.
Jeśli interesuje Cię, jak działa kocioł zgazowujący, przeczytaj nasz artykuł „Zasada działania kotła zgazowującego na paliwa stałe”.

Kocioł na drewno H4EKOD MAX 25 – 55kW z ręcznym załadunkiem

Łatwa obsługa
• Kocioł posiada dużą komorę spalania i jest przeznaczony do spalania drewna o długości nawet pół metra.
• Modulowana prędkość wentylatora – wentylator moduluje swoją prędkość od 0% do maks. 100%.
W ten sposób wydajność jest dostosowywana do aktualnej i wymaganej temperatury wody w systemie.
• Elektroniczna jednostka sterująca – sterownik może sterować nie tylko kotłem, ale także wszystkimi elementami instalacji grzewczej. Nie musisz więc dopłacać za dodatkowe moduły sterujące zaworami mieszającymi, ogrzewaniem ciepłej wody użytkowej czy zasobnikiem. Wszystko zapewnia sam regulator kotła.
• Możliwość podłączenia do sieci WWW – kocioł można za dodatkową opłatą podłączyć do internetu i monitorować jego pracę, historię lub zmieniać ustawienia przez telefon lub komputer.
• Kocioł wyposażono w wężownicę chłodzącą, która zabezpiecza go przed przegrzaniem.
• Sygnalizacja wypalenia paliwa w zasobniku – komunikat o wyczerpaniu się paliwa pojawia się na wyświetlaczu jednostki sterującej w prawym górnym rogu. Dzięki temu klient bez problemu wie, kiedy może otworzyć kocioł i dołożyć opału. Dodatkowo po podłączeniu kotła do Internetu możesz zobaczyć na telefonie komórkowym wskaźnik spalania paliwa.
• Bez dymu w kotłowni podczas dokładania paliwa – klapa wyciągowa zapewnia zasysanie dymu do komina bez przedostawania się dymu do pomieszczenia.
• Kocioł jest w stanie utrzymać równomierną warstwę żaru– w tym przypadku klient ma wybór. Albo może szybko podgrzać wodę w zasobniku przy maksymalnej mocy kotła i doskonałym spalaniu przy wysokiej sprawności i maksymalnym wykorzystaniu paliwa. A to zapewni mu np. jeden dzień bez potrzeby palenia. Druga opcja to możliwość utrzymania warstwy żaru w kotle tak długo, jak to możliwe, aby kocioł nie wygasł.
• Kocioł jest łatwy w utrzymaniu i czyszczeniu dzięki wygodnemu dostępowi do wymiennika ciepła.

Ekonomiczna i ekologiczna eksploatacja
• Kocioł posiada wysoką sprawność dochodzącą do 90,2%, co oznacza efektywne wykorzystanie energii paliwa.
• Niskie zużycie drewna wraz z dużą komorą spalania redukują częstotliwość dokładania opału.
• Zbiornik akumulacyjny jeszcze bardziej zmniejszy częstotliwość napełniania, a jego podłączenie jest warunkiem prawidłowej pracy kotła.
• Zatwierdzony w 5 klasie emisji i spełnia warunki Ekoprojektu.

Wieloletnia trwałość
• W kotle zastosowano elementy elektroniczne o długiej żywotności.
• 5 lat gwarancji na konstrukcję spawaną przy montażu kotła przez przeszkoloną firmę montażową zgodnie z instrukcją obsługi..
• Zabezpieczenie komory spalania – komora zasypowa kotła wyposażona jest w płyty osłonowe, które chronią korpus przed działaniem oparów powstających w komorze zasypowej.

Jesteśmy generalnym dystrybutorem na rynek polski kotłów tej firmy.

SIEĆ DYSTRYBUCJI

Strona w przygotowaniu.